Mean Well HDR-100-12
Power Supply switching, direct output, voltage range: 12 - 13 V, maximum power current 7.1 A, maximum power output 85 W, surge protection, short circuit protection
Discounted -10 % 769,- 859,-
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Mean Well HDR-100-12 859,- 769,- In stock 1 pcs
Buy
Mean Well HDR-100-12
Specifications
Type
Switching
Construction
Industrial
Type of current
Direct
Minimum voltage
12 V
Maximum voltage
13 V
Type
Switching
Construction
Industrial
Output characteristic
Type of current
Direct
Minimum voltage
12 V
Maximum voltage
13 V
Maximum current
7.1 A
Maximum power
85 W
Features
Features
Voltage control
Safeguards
Short circuit protection, Surge protection
Output connector
Screw terminal
Dimensions and weight
Width
55 mm
Height
90 mm
Depth
70 mm