Sklenice

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Účel použití
Voda / Nealko
(206)
Pivo
(200)
Červené víno
(128)
Whisky
(111)
Bílé víno
(110)
Typ sklenice
Termosklenice
(82)
Se džbánem / karafou
(13)
Nízká sklenice
(286)
Vysoká sklenice
(144)
S uchem
(189)
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Sklenice se liší velikostí, typem nápoje, příležitostí využití i samotným tvarem. Ať si vybíráte sklenice na víno, na čaj nebo sklenice na alkohol, naleznete u nás tu nejpestřejší nabídku. Pomůžeme vám s výběrem té nejvhodnější sklenice pro váš oblíbený nápoj, a to pro jakoukoliv příležitost.

Pokračovat

Skleničky jako základ každé domácnosti

Sklenice patří mezi základní vybavení každé domácnosti. Pro mnohé druhy nápojů existují specializované typy sklenic. Sklenky se liší tvarem i velikostí. Tyto specifické skleničky mají i svá pravidla pro jejich správné držení.

Výběr správné sklenice na víno

Sklenice na víno jsou jedny z nejsofistikovanějších druhů skleniček. Svým tvarem totiž ovlivňují aroma, chuť, ale i teplotu samotného vína. Při výběru tedy dbejte i na druh vína, který chcete ve sklenici podávat. Správná sklenička na víno totiž prožitek z kvalitního vína akorát vylepší.

i

Vybírat sklenice na víno může být tak trochu magie. Pokusíme se vám však poradit, jak vybrat ten nejvhodnější vínový set pro vás a povíme si také něco málo o podávání vína.

Sklenice na bílé víno

Sklenice na bílé víno se podobně jako sklenice na růžové víno vyznačují tradiční stopkou, přičemž je horní část číše užší z důvodu uchování správného aroma vína při jeho konzumaci. Optimální teplota pro servírování bílého i růžového vína se pohybuje mezi 10–12 °C. Sklenici se snažíme držet za stopku, abychom víno nechtěně neohřívali. Obvyklý objem sklenic se pohybuje mezi 150 a 500 ml.

Sklenice na červené víno

Sklenice na červené víno má mnohem větší objem a v horní části číše je širší pro možnost vychutnat si aroma dobrého vína. Sklenice na červené víno držíme rovněž za stopku a krouživým pohybem můžeme pomoci uvolnit aroma vína ještě více. Optimální teplota červeného vína pro podávání je mezi 16 a 18 °C. Obvyklý objem sklenic na červené víno je 250 až 1 000 ml.

Dobrému vínu pomůže přelití do dekantační nádoby několik desítek minut před konzumací, víno se tak „nadechne“.

Sklenice na portské víno

Sklenice na portské víno, sherry a likérová vína jsou posledním tradičním druhem sklenic. Skleničky jsou obvykle na krátké stopce a mají tvar tulipánu. Šířkou se pohybují mezi sklenicemi na bílá a červená vína. Objemově jsou menší, dosahují 100 až 190 ml.

Sklenice na šampaňské

Sklenice na sekt a šampaňské, známé také jako tzv. flétny, se vyznačují tradičním tvarem vysoké sklenice s dlouhou štíhlou číší na stopce. Tvar sklenice na sekt tímto tvarem dává možnost vínu déle perlit. Optimální teplota sektu pro servírování je 5 °C. Sklenici musíme opět držet za stopku, abychom zamezili ohřívání nápoje. Sklenice na šampaňské a sekt se obvykle pohybují v objemech 100 až 250 ml.


Sklenice na bílé víno Siguro
Sada sklenic na bílé víno

Sklenice na červené víno Siguro
Sada sklenic na červené víno

Sklenice na šampaňské Siguro
Sada sklenic na šampaňské

Sklenice na tvrdý alkohol

Skleničky na tvrdý alkohol jsou neodmyslitelným zástupcem mezi sklenicemi. Stejně jako sklenice na víno se liší tvarem dle servírovaného druhu alkoholu, přičemž opět zcela zásadně ovlivňují jeho kvalitu. V naší nabídce najdete sklenice na rum, pálenku, whisky nebo koňak.

Sklenice na pálenky

V žádné české domácnosti nesmí chybět sklenice na pálenku, lidově panák či štamprle, odborně odlivka na lihoviny. Jedná se o menší skleničky s rozšiřujícím se tvarem. Běžné pálenky podáváme v tradičních sklenicích, ty kvalitnější pak ve skleničkách se stopkou. Tyto skleničky používají barmani rovněž na přípravu a servírování tzv. shotů. Mezi tento typ skleniček můžeme řadit i sklenice na likéry.

i

Tvrdý alkohol podáváme ve skleničkách obvykle vychlazený až namražený.

Sklenice na rum

Díky rostoucí oblibě kvalitních rumů se sklenice na rum řadí mezi zásadní zástupce skleniček na tvrdý alkohol. Známe hned několik druhů sklenic na rum. Levnější a běžnější rumy servírujeme ve skleničkách obdobných těm na pálenky. Kvalitnější rumy pak rozléváme do skleniček širokého tvaru a díky zahřívání lze uvolnit jeho silné aroma. Sklenice na rum mohou být stopce, nebo v podobě sklenice se širokým dnem kónického tvaru.

Sklenice na whisky

Sklenice na whisky jsou velmi oblíbeným typem sklenic. Skleničky na whisky jsou široké a mají velmi silné dno. Jsou určeny pro podávání whisky s ledem. V případě servírování whisky bez ledu je vhodnější sklenice typu tulipán s úzkým hrdlem a na krátké stopce.


Whisky set sklenic a karafy Siguro

Pořídit si můžete i tuto krásnou sadu sklenic na whisky s karafou. Mrkněte se do naší kategorie Sklenice Siguro, kde si snadno vyberete svůj vysněný set na jakýkoliv nápoj.

Sklenice na koňak

Skleničky na koňak mají nezaměnitelný tvar. Krátká nožka a široký tvar s uzavřeným hrdlem umocňují aroma kvalitního cognagu. Koňakové skleničky držíme za kulaté tělo a lze je použít i pro servírování rumu a brandy.

Sklenice na koktejly

Sklenice na koktejly jsou nejzajímavější co do rozlišnosti tvarů, tak i velikosti sklenic. Sklenice na koktejly existují bez stopky, se stopkou, štíhlé i vysoké.

Některé koktejly mají přímo svůj ikonický typ sklenice, ve které se nejčastěji podávají, a ke správnému servírování tak prostě patří. Nejklasičtější jsou koktejlové sklenice na nápoje typu Martini, Daiquiri, apod.

Sklenice na pivo

Sklenice na pivo nemůže chybět nejen ve správné restauraci, ale i v každé české domácnosti.

Půllitr aneb nejtradičnější sklenice na pivo

Půllitry, také známé jako krýgly, můžeme obvykle zakoupit v objemu 0,5 litrů až 0,3 litrů. Výjimkou ale nejsou ani sklenice pro tzv. tupláky o objemu až 2 litry. Tyto sklenice jsou dostupné ve verzi s uchem i bez. Půllitru s víkem a uchem říkáme pivní korbel.

Pivní poháry pro vychutnání chutného speciálu

Pro pivní speciály volíme skleničky na stopce, tzv. pivní poháry, o objemu 0,2 až 0,4 litru.

Sklenice na pšeničná piva typu Weissbier

Sklenice na pšeničná piva jsou další typem speciální sklenice pro německá piva typu Weissbier. Jedná se o specifické sklenice, které se od své úzké spodní části rozšiřují a dají možnost vyniknout usazování čerstvě načepovaného Weizena.

i

Ke skleničkám si u nás můžete zakoupit i alkohol. V sortimentu najdete vína, piva, destiláty, ale i limitované edice.

Sklenice na nealkoholické nápoje nesmí chybět v žádné domácnosti

Sklenice na nealkoholické nápoje zná opravdu každý. Mnoho z nás ale překvapí, kolik druhů se i mezi nejběžnějšími skleničkami najde.

Skleničky na vodu

Sklenice na vodu je nejběžnější sklenice v domácnosti. Sklenice na vodu mají obvykle užší vysoký tvar rozličného designu i barev o objemu 0,3 až 0,5 litru. Sklenice na vodu lze použít i pro servírování a přípravu tzv. longdrink nápojů a rozličných „míchaček“.

Sklenice na kávu

Sklenice na kávu je neoddělitelným společníkem nejoblíbenějšího nealkoholického teplého nápoje pro dospělé. Kávu je ale možné servírovat i do skla. Sklenice na kávu mají obvykle ouško a běžně jsou podávány na podšálku. Tento typ sklenic lze označit i jako sklenice na čaj. Skleničky na latté, nebo alžírskou kávu a jiné kávové nápoje jsou pak vyššího tvaru se stopkou nebo ouškem.


Termosklenice na kávu Siguro

V poslední době jsou stále více populární termosklenice. Termo sklenice na kávu uchovají nápoj déle teplý a vyznačují se typickým dvoustěnným designem.

Stručný přehled pro výběr správné skleničky

Níže jsme pro vás vypsali přehled objemů a specifikací skleničky pro každý daný nápoj.

Nápoj Objem sklenice Specifikace
Sekt, šumivé víno, šampaňské 100–250 ml Flétna
Bílé víno polosladké a sladké 150–250 ml Tulipán
Bílé víno suché 150–400 ml Tulipán
Burgundské bílé víno 250–500 ml Balón
Růžové víno 150–400 ml Tulipán
Červené víno 250–500 ml Tulipán
Červené víno zralé 350–700 ml Tulipán
Burgundské červené víno 350–1000 ml Balón
Portské víno, sherry a likérové víno 100–190 ml Tulipán
Pivo 300–500 ml Pivní sklenice
Voda 100–500 ml Silnostěnné sklenice
Whiskey 100–200 ml Whiskovka
Lihoviny 20–50 ml Odlivky

Sklenice na dezerty vyzdvihnou vzhled každého moučníku

Sklenice tradičně slouží také pro přípravu dezertů. Jedná se obvykle o silnostěnné sklenice širokého a nízkého tvaru s rozšiřujícím se hrdlem pro snadnou konzumaci. Sklenice na dezerty mají objem od 0,2 do 0,5 litru se stopkou, nebo bez.

Kvalitní sklenice na zavařování jako základ skvělých jídel

Skleničky na zavařování a sklenice na potraviny jsou v zemi zahrádkářů a chovatelů důležitým prvkem každé úrodné sezóny. Jejich obvyklý objem se pohybuje od 0,2 do 5 litrů a vyznačují se širokým hrdlem se závitem. Sklenice na uchování potravin, například sklenice na med, jsou nízkého, širokého tvaru s otočným závitem, nebo skleněným poklopem na uzavírací pákový mechanismus.

Podle čeho dále vybírat sklenice?

Pokud máme vybraný typ sklenice podle druhu nápoje, pak se již rozhodujeme jen podle vlastního vkusu a typu příležitosti, pro které skleničky potřebujeme. Můžeme tak mít skleničky na víno pro běžnou příležitost, skleničky luxusní a slavnostní, ale rovněž specifické sklenice, jakými jsou například skleničky svatební. Samotné sklo může být rozličné kvality, což se obvykle odráží i na výši pořizovací ceny skleniček.

i

Nastanou situace, kdy přijdou vhod i plastové skleničky na víno, ať již do kempu, nebo pokud máme doma malé ratolesti. Aby nepřišly zkrátka, pořiďte jim herní a filmové sklenice, jež jim vykouzlí úsměv na tváři.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
1 166 položek
Naše značka TOP kvalita za super cenu
4,8 542×
Siguro Termosklenice Espresso, 90 ml, 2ks
Termosklenice 2×90ml, borosilikátové sklo, dvojitá stěna, teplotní možnosti -20 až 150 °C, ručně vyráběné a foukané sklenice, vhodné pro teplé i studené nápoje, horní průměr 61 mm, čirá barva - 89,50 Kč/ks
Koupit s kódem ALZADNY10 161,-
Super cena
179,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SGRDWGA01
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
4,8 116×
De'Longhi Sada sklenic Cappuccino 2x 270 ml
Sklenice - na cappuccino, nízké, 2 kusy v balení, objem sklenice 270 ml, materiál borosilikátové sklo - od 134,52 Kč/ks
od  269,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EAN3380x3
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
4,9 12×
GLENCAIRN Sklenice na whisky 200 ml 6 ks
Sklenice - na whisky, na stopce, 6 kusů v balení, objem sklenice 200 ml, materiál sklo - 138,17 Kč/ks
829,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JTFSK071
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
4,5 11×
BOHEMIA ROYAL CRYSTAL Whisky set 7 ks TRIO
Whisky set - bezolovnaté sklo, tradiční ruční foukání, zesílené dno, ruční mytí, 1 ks karafy o objemu 1 000 ml, 6 ks skleniček o objemu 410 ml
1 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BOHSS154
4,8 71×
Lamart set 2 cappuccino sklenic 270ml VASO LT9012
Sklenice - na cappuccino, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 270 ml, materiál borosilikátové sklo
Koupit s kódem ALZADNY20 199,-
249,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LAMKP743
4,7 102×
Lamart set 2ks coffee sklenic 230ml VASO LT9010
Sklenice - na latte, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 230 ml, materiál borosilikátové sklo - 99,50 Kč/ks
Koupit s kódem ALZADNY20 159,-
199,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LAMKP741
4,8 147×
De'Longhi Sada sklenic Espresso 2x 90 ml
Sklenice - na espresso, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 90 ml, materiál sklo - 139,50 Kč/ks
279,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EAN3380x4a
4,7 13×
RONA Sklenice na sekt/prosecco 230 ml 6 ks UNIVERSAL
Sklenice - na šampaňské, na stopce, 6 kusů v balení, objem sklenice 230 ml, materiál bezolovnatý křišťál - 76,50 Kč/ks
459,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RONSS366
4,7 172×
Maxxo Termo skleničky DG832 latté 2ks
Sklenice - na latte, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 380 ml, materiál borosilikátové sklo - 124,50 Kč/ks
249,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EAN7101c
4,7 110×
De'Longhi Sada sklenic Latte macchiato 2x 330 ml
Sklenice - na latte, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 330 ml, materiál sklo - od 206,05 Kč/ks
od  412,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EAN3380x4
4,8 542×
Siguro Termosklenice Caffe Latte, 290 ml, 2ks
Termosklenice 2×290ml, borosilikátové sklo, dvojitá stěna, teplotní možnosti -20 až 150 °C, ručně vyráběné a foukané sklenice, vhodný pro teplé i studené nápoje, horní průměr 70 mm, čirá barva - 124,50 Kč/ks
Koupit s kódem ALZADNY10 224,-
Super cena
249,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SGRDWGA03
4,6 100×
Lamart set 2 café latté sklenic 380ml VASO LT9011
Sklenice - na latte, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 380 ml, materiál borosilikátové sklo - 114,50 Kč/ks
Koupit s kódem ALZADNY20 183,-
229,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LAMKP742
4,9 42×
LAMART LT9025 SET 2KS ESPRESSO 75ML VASO
Sklenice - na espresso, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 75 ml, materiál sklo - 89,50 Kč/ks
Koupit s kódem ALZADNY20 143,-
179,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LAMSS289
4,8 79×
LAMART LT9026 SET 2KS CAPPUCINO 190 VASO
Sklenice - na cappuccino, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 190 ml, materiál borosilikátové sklo - 99,50 Kč/ks
Koupit s kódem ALZADNY20 159,-
199,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LAMSS296
4,7 33×
Ezystyle Latté, dvoustěnné, 350 ml, set 2 ks
Sklenice - na latte, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 350 ml, materiál sklo - 94,50 Kč/ks
189,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SOUR066
4,5
RONA Sklenice na prosecco 320 ml SWAN 6 ks
Sklenice - na šumivé víno (prosecco), na stopce, 6 kusů v balení, objem sklenice 320 ml, materiál sklo - 109,83 Kč/ks
659,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JTFSK022
4,8 542×
Siguro Hrnek z dvoustěnného skla Espresso, 90 ml, 2 ks
Termosklenice - 2× 90 ml, kvalitní borosilikátové sklo, dvojitá stěna, odolné teplotám -20 až +150 °C, hrnky jsou ručně vyráběné a foukané, vhodné pro teplé i studené nápoje, rozměry 70,5 × 64,4 × 61,5 mm - 94,50 Kč/ks
Koupit s kódem ALZADNY25 142,-
Super cena
189,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SGR_GW_D090Z
4,8 95×
Lamart set 2ks espresso sklenic 80ml VASO LT9009
Sklenice - na espresso, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 80 ml, materiál borosilikátové sklo - 84,50 Kč/ks
169,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LAMKP740
4,6 17×
Lamart set 2ks tea sklenic 420ml VASO LT9008
Sklenice - na vodu / nealko, termosklenice, 2 kusy v balení, objem sklenice 420 ml, materiál borosilikátové sklo
Koupit s kódem ALZADNY20 199,-
249,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LAMKP739
Siguro Sada sklenic na vodu Locus, 380 ml, 6 ks - Sklenice Varianty
4,8 61×
Siguro Sada sklenic na vodu Locus, 380 ml, 6 ks
Sklenice - na vodu, foukané sklo, materiál krystalín bez příměsi těžkých kovů, s obsahem titanu pro vysokou pevnost a odolnost, leštěné plamenem pro vysoký lesk, perfektní optické vlastnosti, vhodné do myčky, objem 380 ml, rozměry 76 × 76 × 130 mm, v balení 6 kusů, vyrobeno v ČR - 54,83 Kč/ks
Super cena
329,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SGR_GW_C380Z
5,0 15×
Nachtmann Sada sklenic Long Drink 375ml 4ks NOBLESSE
Sklenice - na vodu / nealko, vysoké, 4 kusy v balení, objem sklenice 375 ml, materiál sklo - 119,75 Kč/ks
479,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NACHLO375
4,9 24×
TESCOMA myBEER Salute! 0,5l
Sklenice - na pivo, s uchem, objem sklenice 500 ml, materiál sklo
120,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TESSK842
4,8 17×
MAISON FORINE SOMMELIER CHEST 170 ml, 4 ks, na rum
Sklenice - na rum, na stopce, 4 kusy v balení, objem sklenice 170 ml, materiál sklo - 74,75 Kč/ks
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MAISS692
4,9 27×
LAMART LT9036 SET 2KS COFFEE 350ML VASO
Termosklenice - na latte, 2 kusy v balení, objem sklenice 350 ml, materiál borosilikátové sklo, vhodné do myčky - 139,50 Kč/ks
Koupit s kódem ALZADNY20 223,-
279,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LAMTS457

Sklenice

sponzorovaný článekBanquet: kompletní kuchyňské vybavení do moderní domácnosti Značka Banquet představuje široký výběr špičkového kuchyňského a jídelního vybavení. Pořiďte si kvalitní pánve, pekáče, stolní sady nebo praktické organizéry, na které se můžete 100% spolehnout a které rozhodně nezruinují váš rozpočet.
Domácí vaření piva je novým trendy koníčkem, který si získal mnoho zapálených příznivců i u nás. Uvařit si dobré pivo vyžaduje určité znalosti a také spoustu času. Pokud nemáte ani jedno, přečtěte si náš článek. V něm se totiž dozvíte nejen, jak uvařit pivo tradičně....

Sklenice

V kategorii Sklenice máme právě teď na Alza.cz celkem 1166 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné sklenice Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší sklenice Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší sklenice Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v sklenice recenze
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací