Ubiquiti POE-24-24W
4.5 12 ratings
PoE Injector - PoE injector passive, 10/100Mbps, 24V, 1A
-16 % off new 299,- New 359,-
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Ubiquiti POE-24-24W 299,- Unsealed - in stock 1 pcs
Buy
Ubiquiti POE-24-24W
Specifications
PoE properties
Maximum output power per port
24 W
Number of PoE ports
1 ×
Output voltage
24 V
Output current
1,000 mA
LAN port properties
Number of LAN ports
1 ×
Features
Design
Table
Functions
LED indication
Power Supply
From the network
Minimum operating temperature
0 °C
Maximum operating temperature
40 °C
Dimensions and weight
Width
57 mm
Height
33 mm
Depth
88 mm