Ezviz

Vysavače

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Typ vysavače
Bezsáčkový
(562)
Sáčkový
(214)
Robotický
(345)
Tyčový
(496)
Ruční (samostatný)
(119)
Typ povrchu
Všechny druhy podlah
(1096)
Koberce
(797)
Měkké povrchy
(350)
Čalounění
(402)
Určení
Pro alergiky
(454)
Na zvířecí chlupy
(550)
Antibakteriální
(252)
Typ úklidu
Vysávání
(986)
Vytírání
(394)
Mokré čištění
(419)
Suché čištění
(759)
Typ napájení
Aku
(866)
S kabelem
(513)
Mechanický
(26)
Typ filtru
High Efficiency filter
(86)
Mikrofiltr
(60)
Vodní filtr
(36)
Příkon
12 W
14000 W
-
Hlučnost
0 dB
96 dB
-
Objem
0 l
560 l
-
Hmotnost
0,12 kg
30 kg
-
Barva
Antracitová
(12)
Azurová
(3)
Béžová
(4)
Bílá
(392)
Bronzová
(8)
Černá
(581)
Černo-oranžová
(4)
Červená
(129)
Fialová
(33)
Grafit
(4)
Hnědá
(8)
Champagne
(3)
Kovová
(1)
Měděná
(5)
Metalická
(5)
Modrá
(193)
Nerez
(13)
Oranžová
(32)
Oranžovo-černá
(1)
Petrolejová
(1)
Písková
(1)
Průhledná
(1)
Purpurová
(1)
Rose gold
(2)
Růžová
(5)
Růžová zlatá
(1)
Stříbrná
(65)
Světle šedá
(5)
Šedá
(189)
Titanová
(2)
Tmavě šedá
(16)
Tyrkysová
(9)
Více barev
(23)
Vícebarevná
(1)
Vínová
(7)
Zelená
(57)
Zlatá
(20)
Žlutá
(50)
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Vysavače patří mezi základní vybavení každé domácnosti, a to ať už máte dřevěné podlahy, nebo koberec. Při výběru se zaměřte především na to, k jakému účelu chcete vysavač využívat, zda požadujete model se sáčkem, nebo bez něj a na základní parametry. Potřebujete poradit? Přečtěte si více.

Pokračovat

Jaké vysavače naleznete v nabídce? Rozlišujeme 5 základních typů

Existují různé vysavače, které se liší způsobem vysávání, konstrukcí, převažujícím účelem a dalšími vlastnostmi.

 1. Klasické vysavače patří mezi nejrozšířenější typy. Vyznačují se konstrukcí na kolečkách a dlouhou sací hubicí, se kterou se dostanete všude. Klasický lux se hodí na úklid běžně znečištěné domácnosti.
 2. Ruční vysavače jsou výbornými pomocníky na rychlý úklid, protože si hravě poradí s vysátím různých drobečků, prachu či jiných menších nečistot. Ruční vysavač vám zajistí účinný a efektivní úklid.
 3. Tyčové vysavače jsou typické tenkou konstrukcí, se kterou je spojena obratnost a skladnost. Pokud tedy potřebujete vysávat menší plochy a těžko dostupná místa, pak jsou pro vás ideální právě vysavače tyčové.
 4. Robotické vysavače sice plně nenahradí manuální vysávání, ale o hodně jej oddálí, a tak jsou vhodné na pravidelnou údržbu celé domácnosti. Robotický vysavač využijete obzvlášť, pokud doma máte mazlíčka.
 5. Průmyslové vysavače se hodí především do průmyslových hal, dílen či na stavby, kde je potřeba vyšší výkon a odolnější konstrukce. Průmyslový vysavač si snadno poradí se štěrkem, pilinami, šponami, ale i bahnem.
 6. Víceúčelové vysavače si hravě poradí jak se suchými nečistotami, tak i s tekutinami, a to nejen z tvrdých podlah, ale i z koberce. V některých variantách dokonce zvládnou mytí oken či parní čištění.

klasický domácí vysavač
Klasický vysavač

tyčový a ruční mini vysavač
Tyčový a ruční vysavač

robotické mini vysavače
Robotický vysavač

průmyslové vysavače lux
Průmyslový vysavač

Potřebujete speciální vysavač na úklid konkrétních nečistot? Žádný problém

Vysavače podle užití potěší každého, kdo potřebuje vysavač na úklid konkrétních nečistot.

 • Vysavače na popel mívají hliníkovou trubici a odolnou kovovou nádobu, a to pro případ, že byste omylem vysáli žhavý popel. Vysavač na popel může být malý ke krbu, ale i velký do dílny, garáže či haly.
 • Vysavače na listí ocení každý vlastník zahrady. Listí se po vysátí rozdrtí a tento odpad se sbírá do vaku. Vysavač si nasadíte pomocí nastavitelného popruhu na rameno a můžete se vrhnout do vysávání.
 • Vysavače na zvířecí chlupy jsou vhodné pro majitele domácích mazlíčků. Tito pomocníci si snadno poradí s jakýmikoliv chlupy, a vy tak můžete udržovat váš domov v dokonalé čistotě.
 • Vysavače do auta jsou velmi kompaktní a poradí si s rychlým úklidem drobků, zvířecích chlupů a dalších nečistot v interiéru vozidla. Vysavač do auta je napájen buď z autozásuvky, nebo akumulátorem.
 • Vysavače na okna jsou výbornou alternativou ke klasickému ručnímu mytí. Fungují na principu vysávání špinavé vody, která tedy nikde nestéká. Vysavač na okna představuje snadné, rychlé a efektivní mytí oken.
 • Parní vysavače využívají k vysávání horkou páru, díky čemuž dochází k uvolňování i hloubkových nečistot, které jsou následně s přebytečnou vodou odsáty. Hodí se tak pro úklid větších ploch či specifických povrchů.
 • Vysavače do bazénu ocení každý, koho nebaví ruční vybírání nepořádku z bazénu. Tito pomocníci si snadno poradí se špínou i listím, které se nachází na hladině i dně bazénu, a to rychle a velmi snadno.
 • Vysavače na piliny se hodí především do dřevařského průmyslu, kde dochází k úniku velkých nečistot ve formě pilin a hoblin. Vysavač na piliny má odolnější konstrukci, která si poradí s ostrými a velkými kusy dřeva.

elektrický vysavač na popel
Vysavač na popel

malý vysavač listí
Vysavač na listí

lux vysavač na okna
Vysavač na okna

lux do bazénu
Bazénový vysavač

Bezsáčkový versus sáčkový vysavač – jaké jsou (ne)výhody jednotlivých typů?

Při výběru narazíte na možnost zvolit si bezsáčkový, nebo sáčkový vysavač se sáčkem na jedno, nebo více použití. Jaké jsou (ne)výhody jednotlivých typů?

Bezsáčkové vysavače

Bezsáčkové vysavače fungují tak, že jsou nečistoty vysávány do sběrné nádoby, nebo do vody. Pro alergiky, astmatiky či děti rozhodně doporučujeme spíše vodní vysavače, které jsou mnohem hygieničtější. Čím se liší vodní a cyklonové vysavače a jaké jsou obecné výhody bezsáčkových vysavačů?

 • Cyklonové vysavače jsou klasické vysavače, které fungují na principu rotace vzduchu v nádobce, která pomocí odstředivé síly uvolňuje i ty nejmenší částečky. Cyklonový vysavač však není příliš hygienický.
 • Vodní vysavače sbírají nečistoty do nádoby s vodou, kde se veškerá špína prakticky ihned rozpustí a poté ji pouze vylejete. Nevýhodou je menší sací výkon a nutnost častěji vylévat vodu.
 • Odpadá nutnost dokupovat sáčky.
 • Pyšní se stálým sacím výkon.
 • Jejich použití je ekologičtější.
 • Hodí se na mokré vysávání.
 • Vysypávání není příliš hygienické.
 • Musíte pravidelně myslet na čištění filtru.

Sáčkové vysavače

Sáčkové vysavače jsou méně ekologické. Jednorázové sáčky jsou nejhygieničtějším řešením, protože zároveň slouží jako filtry, a navíc nejste v kontaktu s prachem. Sáčky na více použití už nejsou tak ideální, protože při vysypávání přicházíte do styku s nečistotami, navíc při opakovaném používání ztrácí na kvalitě.

 • Sáčky slouží jako další filtrace.
 • Textilní nemusíte vysypávat vždy po vysávání.
 • V nabídce naleznete více modelů.
 • Není potřeba tak precizní údržba filtrů.
 • Musíte mít stále v zásobě sáčky.
 • Plný sáček snižuje výkon vysavače.

Nekupujte sáčky do vysavače naslepo, přečtěte si našeho průvodce výběrem sáčků.

Jaký objem sáčku či nádoby by měl mít lux?

Objem sběrné nádoby má každý lux poměrně odlišný. Obecně však platí, že větší objem umožňuje luxovat bez přerušení kvůli vyprazdňování nádoby či výměně sáčku. Objem sáčku však volte nejen podle velikosti prostor, ale také podle míry běžného znečištění koberců či podlahy a počtu členů domácnosti.

 • Sáčkové vysavače mívají větší objem. Do 50 m² využijete sáček o objemu 2–2,5 l a do 100 m² 3–4l sáček.
 • Bezsáčkové vysavače si vystačí s objemem nádoby 1,2–2 litry, protože se po každém vysátí vyprázdní.

Sací výkon a příkon – 2 základní parametry pro výkonný vysavač

Hledáte-li výkonný vysavač, začněte s tím, že si pohlídáte parametry, jako je sací výkon a příkon.

 1. Příkon vysavače se pohybuje od jednotek W až po 2 400 W a udává, kolik vysavač spotřebuje elektrické energie. Vyšší výkon tedy znamená vyšší spotřebu, ale na druhou stranu i lepší výkon.
 2. Sací výkon vysavače představuje cca 20–35 % příkonu a pohybuje se mezi 600 a 2 500 W. Samozřejmě záleží také na kvalitní konstrukci, díky které nebudou nečistoty nikde unikat.

Dostatečně dlouhý přívodní kabel u vysavače zajistí komfortní vysávání

Aby bylo vysávání co nejpohodlnější, myslete na dostatečně dlouhou přívodní šňůru – její délka se pohybuje od 1,5 do 12 m. Důležitější je však akční rádius, který udává dosah při maximálním využití kabelu – liší se od délky, protože se do něj započítává i tělo a trubice vysavače. Pohybuje se od 2 do 15 metrů.

Pro pohodlné vysávání je důležitá i hmotnost, která se odvíjí od konstrukce. Malé vysavače mohou mít pouhých 0,5 kg, ty průmyslové až 15 kg.

Vybíráte-li lux, energetický štítek obsahuje nejdůležitější informace

Vybíráte lux? Nejdůležitější informace naleznete na energetickém štítku, který je umístěn na vysavači.

 • Energetická třída udává poměr efektivity vysávání a spotřeby. Rozlišuje se třída A (A+, A++ a A+++) až G s tím, že třída A patří mezi nejúspornější. Vysavače se už v nízkých třídách příliš nevyskytují.
 • Roční spotřeba energie se pohybuje mezi 16–40 kWh. Jedná se o položku v řádech 100 Kč, ovšem pokud investujete do úspornějšího pomocníka, časem se vám tato investice vrátí.
 • Třída emise prachu udává, jak moc čistý vzduch vychází z vysavače ven. Kvalita filtrace se udává třídami A až G – nejúčinnější jsou vysavače ve třídě A, které zvládnou odfiltrovat 99,8 % prachu.
 • Účinnost vysávání podlahy/koberce patří mezi nejdůležitější parametry, protože ovlivňuje výsledek vysávání. Opět se rozlišují třídy A až G s tím, že u koberců budou tyto hodnoty většinou nižší.
 • Hlučnost ovlivňuje zejména pohodlnost užívání. V nabídce naleznete opravdu velmi tichý vysavač, jehož hodnoty se dle typu pohybují od 20 do 50 dB, ale také velmi hlasité modely přesahující 90 dB.

i

Nemáte prostor pro skladování? Pak si pořiďte malý vysavač

Pokud máte malý prostor, ve kterém se nenajde místo ke skladování většího spotřebiče, pořiďte si malý vysavač. Kompaktní rozměry automaticky neznamenají nižší sací výkon či jiné parametry. Stačí jen bedlivě sledovat energetický štítek a veškeré důležité parametry.

Kvalitní filtraci by měly mít i běžné domácí vysavače: Bývá 2, nebo 3stupňová

Chcete-li vysávat efektivně, tak se zaměřte na kvalitní filtraci, kterou by měly mít i běžné domácí vysavače. Pokud budou filtry nekvalitní, tak budete vysávat stejný prach stále dokola. Většinou se rozlišují tři stupně.

 1. Sáček skvěle funguje jako první filtr, který brání tomu, že se nečistoty dostanou do motoru.
 2. Vstupní filtr chrání taktéž motor vysavače a jeho výměna se doporučuje s každým novým sáčkem.
 3. Výstupní filtr je nejdůležitější. Stará se o to, aby se nečistoty nedostaly zpět do místnosti.
  • Vysavač s HEPA filtrem patří mezi nejpoužívanější a nejdokonalejší. Platí zde, že čím vyšší číslo je v názvu filtru, tím je lepší. Alternativou jsou také EPA filtry, které jsou rovněž vysoce účinné.
Skupina filtrů Třída filtrace Účinnost (v %)
EPA E 10 min. 85
EPA E 11 min. 95
EPA E 12 min. 99,5
HEPA H 13 min. 99,95
HEPA H 14 min. 99,995

A jak je to s nabíjením? V nabídce je jak elektrický vysavač, tak i akumulátorový

Akumulátorové vysavače mají baterii (akumulátor), který stačí nabít a poté můžete spotřebič po určitou dobu používat, a to bez nutnosti kabelu. Doba nabíjení se pohybuje v závislosti na modelu mezi 1–16 h, doba provozu pak 10–250 minut. Druhým typem je elektrický vysavač, tedy klasický model, který je napájen síťově.

Pokud se rozhodnete pro akumulátorový lux, je dobré mít v zásobě druhou baterii, kterou můžete využít v případě, že dojde k vybití v nevhodnou chvíli.

Příslušenství a přídavné nástavce na vysavač z něj dělají multifunkčního pomocníka

Příslušenství k vysavačům zahrnuje především papírové a textilní sáčky, náhradní filtry, baterie a vůně. Nedílnou součástí jsou však také přídavné nástavce na vysavač, se kterými dosáhnete maximální efektivity úklidu.

 • Turbokartáč je poháněný nasávaným vzduchem. Výborně zachytí zvířecí chlupy a vlasy z koberců.
 • Elektrický turbokartáč má vlastní motor, a proto se otáčí stálou rychlostí a s velkou silou.
 • Štěrbinová hubice si poradí s úzkými a špatně dostupnými místy, čímž dosáhnete perfektní čistoty.
 • Parketová hubice je šetrná a účinná volba na úklid parketových, dlaždicových či plovoucích podlah.
 • Hubice na čalounění je účinná při čištění autosedaček, sedacích souprav a dalšího čalouněného nábytku.
 • Kartáčový nástavec se hodí pro důkladné čištění koberců, jelikož se dostane hluboko na vláken.

i

Chcete ušetřit a zajímají vás tedy levné vysavače? V tom případě se podívejte do naší nabídky, kde naleznete jak sáčkové, tak i bezsáčkové vysavače v akci. Pokud si stále nevíte rady, přečtěte si našeho průvodce Jak vybrat vysavač.