27" Rapture VIDE 27VCF300
5 5 ratings
Monitor - VA, curved, Full HD 1920 × 1080 (16:9), 280 Hz, matte display, 8 bit, 1 ms, G-Sync Compatible and FreeSync, HDR, HDMI and DisplayPort, VESA
Buy with code ALZADNY30
-7 % off new 4,449,- New 4,790,-
Installment calculator 4,9%  interest from 102,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Warranty 36 months Code:  RPTLCD006 Product Fiche
27" Rapture VIDE 27VCF300 4,449,- Unsealed - in stock 1 pcs
Buy
27" Rapture VIDE 27VCF300
27" Rapture VIDE 27VCF300 is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Angled
Panel type
VA
Display diagonal and resolution
Diagonal
27" (68.58 cm)
Resolution Type
Full HD
Resolution
1920 × 1080
Construction
Angled
Panel and screen technology
Panel type
VA
Refresh rate
280 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
400 cd/m2
Native contrast
Surface display
Matte
Technology
FreeSync, G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Standard
Aspect Ratio
16:9
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
Colour gamut
Adobe RGB
90.1 %
sRGB
122.7 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
61.1 cm
Height
46.2 cm
Depth
25.2 cm
Weight
6.75 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI, Network cable
Power outlet type
Country
Czechia, Germany, Hungary, Slovakia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
21 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
28 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
48 W
Typical power consumption
48 W
More Specifications
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 27" Rapture VIDE 27VCF300