32" Philips 32M1C5500VL
4.6 19 ratings
Monitor - curved, Quad HD 2560 × 1440, VA, 16:9 wide-angle, 1ms, 165Hz, 8bit, 250cd/m2, 3000:1 contrast, HDMI and DisplayPort, headphone output, VESA
Code:  WC130b5a2 Producer's Website:
32" Philips 32M1C5500VL
Specifications
Diagonal
31.5" (80.01 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Angled
Panel technology
LCD
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Display diagonal and resolution
Diagonal
31.5" (80.01 cm)
Resolution Type
Quad HD
Resolution
2560 × 1440
Construction
Angled
Panel and screen technology
Panel technology
LCD
Panel type
VA
Refresh rate
165 Hz
Response time
1 ms
Maximum brightness
250 cd/m2
Native contrast
Surface display
Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Widescreen
Aspect Ratio
16:9
Backlight and colour
Colour depth
8 bit
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
Colour gamut
Adobe RGB
102.1 %
sRGB
121.6 %
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
70.9 cm
Height
52.7 cm
Depth
23.9 cm
Weight
7.83 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
45.1 kWh/1000h
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Questions and answers: 32" Philips 32M1C5500VL
Accessories for 32" Philips 32M1C5500VL
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" Philips 32M1C5500VL
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" Philips 32M1C5500VL
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Philips 32M1C5500VL
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" Philips 32M1C5500VL