32" Samsung UE32T5372C
4.4 28 ratings
Television - SMART LED, 81cm, Full HD , PQI 1000 (50Hz), HDR10 and HDR10+,, 2× HDMI, 1× USB, LAN, WiFi, DLNA, HbbTV 2,0, Netflix, HBO Max, Steam Link, Voyo, Telly, Apple Airplay 2, Tizen OS, VESA 100×100, 10W speaker(s), Dolby Digital Plus, G
Code:  WR179a3a Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
32" Samsung UE32T5372C
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
33 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
55 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
33 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
55 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Edge
Operating system
Operating system
Tizen OS
Model year
Model year
2020
Application
Czech apps
Skylink Live TV, Telly
Slovak apps
O2 TV, Skylink Live TV, Voyo
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, DLNA, WiFi
Depth without stand
7.41 cm
VESA mounting
100×100
Black
Audio
Audio formats
Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 32" Samsung UE32T5372C
Accessories for 32" Samsung UE32T5372C
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" Samsung UE32T5372C
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" Samsung UE32T5372C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Samsung UE32T5372C
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" Samsung UE32T5372C