40" UD 40GF5210S
4.8 11 ratings
Television - SMART LED, 102cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), Direct LED, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, Google TV, VESA 200×200, Dolby Digital Plus (E-AC-3), F
Code:  UDtel002a Product Fiche
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
40" UD 40GF5210S
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Typical power consumption
74 W
Diagonal
40 " (101.6 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Energy specifications
F
Typical power consumption
74 W
Screen size and resolution
Diagonal
40 " (101.6 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Disney+, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Oneplay
Slovak apps
O2 TV
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, Chromecast, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
Depth without stand
8.58 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Audio
Audio formats
Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 40" UD 40GF5210S
Accessories for 40" UD 40GF5210S
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" UD 40GF5210S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 40" UD 40GF5210S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" UD 40GF5210S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" UD 40GF5210S