42" Sencor SLE 42FS601TCS
1.0 1 rating
Television - SMART LED, , Full HD , 50 / 60Hz, Direct LED,, 2× HDMI, 2× USB, CI+, USB recording, LAN, WiFi, HbbTV 1,5, Apple TV, Netflix, VESA 200×100, 16W speaker(s), G
Code:  WS539w9a Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
42" Sencor SLE 42FS601TCS
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
51 kWh/1000h
Display resolution
1920 × 1080 px
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Energy specifications
G
Energy consumption in SDR mode
51 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Maximum brightness
240 nt
Operating system
Operating system
Custom OS
Application
Global applications
NETFLIX, YouTube
Connectivity
Wireless connection
WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Dimensions and weight
Height without stand
53.9 cm
Depth without stand
8.9 cm
VESA mounting
200×100
Colour
Colour
Black
More Specifications
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 42" Sencor SLE 42FS601TCS
Accessories for 42" Sencor SLE 42FS601TCS
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 42" Sencor SLE 42FS601TCS
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 42" Sencor SLE 42FS601TCS
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 42" Sencor SLE 42FS601TCS
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 42" Sencor SLE 42FS601TCS