43 "LG 43LH560V
4.8 4 ratings
Television SMART LED, 108 cm screen size, Full HD 1920x1080, 300 PMI, DVB-S2 / T2 / C, H.265 / HEVC codec webOS 2.0, 2x HDMI, 2x USB, CI, LAN, DLNA, WiFi Miracast WiDi, web browser eDGE LED panel, 10W speakers, VESA 300x300, Energy efficiency class
Code:  WK608f6 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43 "LG 43LH560V
Specifications
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Operating system
webOS
Czech apps
Telly
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Operating system
webOS
Application
Czech apps
Telly
Connectivity
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Dimensions and weight
Height without stand
57.5 cm
Depth without stand
4 cm
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Questions and answers: 43 "LG 43LH560V
Accessories for 43 "LG 43LH560V
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" LG 43LH560V