43" LG 43QNED753
4.6 24 ratings
Television - SMART, 109cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz, Direct LED, HDR10 and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, HbbTV 2,0, voice control, plays 360° video, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, mobile device pairing, webOS, 20 W speaker(s), AI Sound Pro and Dolby Digital, F
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" LG 43QNED753
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
77 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
125 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
77 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
125 kWh/1000h
G
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QNED
Backlight
Direct
Colour depth
10 bit
Operating system
Operating system
webOS
Model year
Model year
2023
Application
Global applications
Czech apps
Skylink Live TV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
O2 TV, Skylink Live TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa
TV functions
Gaming features
GAME MODE
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
57.2 cm
Depth without stand
8.5 cm
Base width / leg spacing
80.9 cm
Colour
Colour
Blue, Grey
Audio
Speaker performance
20 W
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Questions and answers: 43" LG 43QNED753
Accessories for 43" LG 43QNED753
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" LG 43QNED753
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" LG 43QNED753
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" LG 43QNED753
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" LG 43QNED753