43" LG 43UR81003
4.7 16 ratings
Television - SMART LED, 109cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct LED, HDR10 and HLG,, 3× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, voice control, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, webOS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), Dolby Digital AC4 and Dolby Digital AC3, G
Code:  WK607h8a Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" LG 43UR81003
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
54 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
83 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
54 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
83 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Direct
Model year
2023
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, NETFLIX
Czech apps
Oneplay, Vodafone TV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions
ECO mode, Voice control
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 5
Height without stand
56.4 cm
Depth without stand
5.71 cm
Base width / leg spacing
73.9 cm
VESA mounting
200×200
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 43" LG 43UR81003
Accessories for 43" LG 43UR81003
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" LG 43UR81003
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" LG 43UR81003
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" LG 43UR81003
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" LG 43UR81003