43" LG 43UT91006
Television - SMART LED, 109cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz, HDR10 and HLG, local dimming, DVB-T2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, game mode, Amazon Alexa, webOS, VESA 200×200, 20 W speaker(s)
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" LG 43UT91006
Specifications
Energy consumption in HDR mode
94 kWh/1000h
Display resolution
3840 × 2160 px
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Energy specifications
Energy consumption in HDR mode
94 kWh/1000h
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Edge
Model year
2024
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Disney+, HBO Max, NETFLIX, Twitch, YouTube
Slovak apps
O2 TV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa
TV functions
Gaming features
Ideal for PlayStation 5
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand
56.5 cm
Depth without stand
2.97 cm
VESA mounting
200×200
Black
Audio
Speaker performance
20 W
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Questions and answers: 43" LG 43UT91006
Accessories for 43" LG 43UT91006
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" LG 43UT91006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" LG 43UT91006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" LG 43UT91006