43" Philips 43PUS7000
4.1 33 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART LED, 109cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10, HDR10+ and HLG, local dimming,, 3× HDMI, 2× USB, CI+, DLNA, game mode, Google Assistant, Amazon Alexa, Titan OS, VESA 200×100, 20 W speaker(s), DTS:X, Dolby Atmos and Dolby Digital AC4, E
Buy with code ALZADNY25
-3 % off new 6,969,- New 7,188,-
Installment calculator 4,9%  interest from 160,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
43" Philips 43PUS7000 6,969,- Unsealed - in stock 3 pcs
Buy
43" Philips 43PUS7000
43" Philips 43PUS7000 is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen surface
Glossy
Maximum brightness
200 nt
Colour depth
8
Operating system
Operating system
Titan OS
Interface Language
Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Canal+, Deezer, Disney+, HBO Max, NETFLIX, Rakuten TV, YouTube
Czech apps
LepšíTV, Oneplay, Prima+
Slovak apps
LepšíTV, O2 TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
Connectivity
Wireless connection
DLNA
WiFi standards
WiFi 5
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Audio connectors
Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
95.8 cm
TV height
TV depth
TV weight
6.39 kg
Height without stand
Depth without stand
8.53 cm
Base width / leg spacing
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
42 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
75 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
75 W
Typical power consumption
42 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Accessories for 43" Philips 43PUS7000