43 "Samsung UE43MU6172
4.9 70 ratings
Television SMART LEDs, 108cm, 4K Ultra HD, HDR, PQI 1300 (50Hz), Pur Color Panel, 4K Ultra HD Dimming, DVB-T2 / S2 / WiFi, DLNA, HbbTV 1.5, web browser, pairing with BLE mobile, game mode, Steam Link, Music Shazam, USB Recording, Smart Driver, Tizen, VESA 200x200, Repro 20W, Black, A
Code:  WR184i7 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43 "Samsung UE43MU6172
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Global applications
YouTube
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
58 cm
Depth without stand
6.26 cm
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Questions and answers: 43 "Samsung UE43MU6172
Accessories for 43 "Samsung UE43MU6172
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Samsung UE43MU6172
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43MU6172
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43MU6172
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung UE43MU6172