43" Samsung UE43NU7022
4.7 11 ratings
Television - SMART LED, 109cm, 4K Ultra HD, PQI 1300 (50Hz), HDR10+, DVB-T/C, 2× HDMI, 1× USB, CI+, LAN, WiFi, HbbTV, game mode, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, mobile device pairing, Tizen OS, 20W speaker(s), Dolby Digital Plus, A
Code:  WR182b0b Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" Samsung UE43NU7022
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Operating system
Operating system
Tizen OS
TV functions
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Dimensions and weight
Height without stand
56.32 cm
Depth without stand
5.88 cm
Colour
Colour
Black
Audio
Audio formats
Dolby Digital Plus (E-AC-3)
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 43" Samsung UE43NU7022
Accessories for 43" Samsung UE43NU7022
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Samsung UE43NU7022
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung UE43NU7022