43" Samsung UE43TU7022
4.6 16 ratings
Television - SMART LED, 109cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), HDR10+,, 2× HDMI, 1× USB, LAN, WiFi, HbbTV, game mode, Apple TV, Google Assistant, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 200×200, 20W speaker(s), Dolby Digital Plus, G
Code:  WR179b0a Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" Samsung UE43TU7022
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
67 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
101 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
67 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
101 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Operating system
Operating system
Tizen OS
Model year
Model year
2020
Application
Global applications
Disney+
Voice assistant compatibility
Google Assistant
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Dimensions and weight
Height without stand
55.84 cm
Depth without stand
5.92 cm
Base width / leg spacing
84.17 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Audio
Audio formats
Dolby Digital Plus (E-AC-3)
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 43" Samsung UE43TU7022
Accessories for 43" Samsung UE43TU7022
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Samsung UE43TU7022
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43TU7022
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43TU7022
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung UE43TU7022