43" Samsung UE43TU7102
4.5 15 ratings
Television - SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), HDR10+,, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, DLNA, HbbTV 2,0, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 200×200, 20W speaker(s), G
Code:  WR179b2 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" Samsung UE43TU7102
Energy consumption in SDR mode
83 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
120 kWh/1000h
Energy consumption in SDR mode
83 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
120 kWh/1000h
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
2020
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Dimensions and weight
Height without stand
55.84 cm
Depth without stand
5.92 cm
Colour
Silver
Questions and answers: 43" Samsung UE43TU7102
Accessories for 43" Samsung UE43TU7102
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Samsung UE43TU7102
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43TU7102
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43TU7102
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung UE43TU7102