43" Samsung UE43TU8002
4.5 7 ratings
Television - SMART LED, 108cm, 4K Ultra HD, PQI 2100 (50Hz), HDR10+,, 3× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2,0, game mode, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 200×200, 20W speaker(s), G
Code:  WR179b4 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" Samsung UE43TU8002
Energy consumption in SDR mode
84 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
108 kWh/1000h
Energy consumption in SDR mode
84 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
108 kWh/1000h
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Dimensions and weight
Height without stand
55.89 cm
Depth without stand
5.96 cm
Colour
Black
Questions and answers: 43" Samsung UE43TU8002
Accessories for 43" Samsung UE43TU8002
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Samsung UE43TU8002
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43TU8002
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung UE43TU8002
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung UE43TU8002