43" Sencor SLE 43FS801TCSB
4.7 12 ratings
Television - SMART LED, 109cm, Full HD , 50 / 60Hz, Direct LED, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, HbbTV, voice control, mobile device pairing, webOS, VESA 200×200, 16 W speaker(s), Dolby Digital Plus, F
Code:  WS540e92c Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" Sencor SLE 43FS801TCSB
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
43 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
59 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
43 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
59 kWh/1000h
G
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Maximum brightness
220 nt
Operating system
Operating system
webOS
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Canal+, Disney+, HBO Max, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Skylink Live TV
Slovak apps
O2 TV, Skylink Live TV, Voyo
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, Miracast, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
55.3 cm
Depth without stand
9 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
16 W
Audio formats
Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Note:
Questions and answers: 43" Sencor SLE 43FS801TCSB
Accessories for 43" Sencor SLE 43FS801TCSB
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Sencor SLE 43FS801TCSB
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Sencor SLE 43FS801TCSB
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Sencor SLE 43FS801TCSB
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Sencor SLE 43FS801TCSB