43" Thomson 43QG4S14
- 3 roky záruky
4.2 13 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART QLED, 109cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10+, Dolby Vision and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, CI+, USB recording, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, game mode, voice control, Google Assistant, Amazon Alexa, Google TV, VESA 200×200, 16 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, F
Buy with code ALZADNY25
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 184,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
43" Thomson 43QG4S14 7,990,- In stock > 5 pcs
Buy
43" Thomson 43QG4S14
Specifications
Compare
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen size and resolution
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Direct
Screen surface
Anti-Glare
Colour depth
10
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Canal+, Deezer, Disney+, Kodi, NETFLIX, Spotify, YouTube
Czech apps
Oneplay, Prima+, SledováníTV
Slovak apps
SledováníTV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Audio-video connectors
HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
2 ×
Number of HDMI 2.0 ports
2 ×
Audio connectors
Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
3 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
95.7 cm
TV height
60.5 cm
TV depth
27 cm
TV weight
7.9 kg
Height without stand
55.6 cm
Depth without stand
8.5 cm
Base width / leg spacing
79 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
50 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
51 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
F
Standby consumption
2 W
More Specifications
Note:
Variants 43" Thomson 43QG4S14: