43" UD 43QGU7210S
4.0 6 ratings
Television - Google TV, QLED, 109cm, 4K Ultra HD, 50/60 Hz, HDR10+, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, voice control, Google Assistant, VESA 200×200, 20 W repro, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, AirPlay, MEMC technology, en. Class G
Code:  UDtel002b Product Fiche
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
43" UD 43QGU7210S
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
54 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
54 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Typical power consumption
140 W
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
Energy consumption in HDR mode
Typical power consumption
140 W
Screen size and resolution
Diagonal
43 " (109.22 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Screen surface
Matte
Maximum brightness
330 nt
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Disney+, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Oneplay
Slovak apps
O2 TV
Voice assistant compatibility
Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Dimensions and weight
Height without stand
55.59 cm
Depth without stand
8.13 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
20 W
Audio formats
Dolby Atmos, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 43" UD 43QGU7210S
Accessories for 43" UD 43QGU7210S
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" UD 43QGU7210S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" UD 43QGU7210S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" UD 43QGU7210S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" UD 43QGU7210S