49" G 49LH590V
4.3 4 ratings
Television - SMART LED, 123 cm screen size, Full HD 1920x1080, 450 PMI, DVB-S2 / T2 / C, H.265 / HEVC codec, WebOS 3.0, 2x HDMI, 1x USB, CI, LAN, DLNA, WiFi Miracast WiDi, web browser , PVR recording, direct LED panel, 10W speakers, VESA 300x300, Energy efficiency class
Code:  WK608i6 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
49" G 49LH590V
Specifications
Display resolution
1920 × 1080 Mpx
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
webOS
Application
Czech apps
Telly
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
65.7 cm
Depth without stand
8.15 cm
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 49" G 49LH590V
Accessories for 49" G 49LH590V
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 49" LG 49LH590V