49 "Samsung UE49KU6452
4.4 8 ratings
Television 4K SMART LED 123 cm screen size, 4K Ultra HD 3840x2160, PQI 1500 (50Hz), HDR Pro Active Crystal Color, DVB-S2 / T2 / C, H.265 / HEVC codec Tizen OS 3x HDMI, 2x USB, CI + , LAN, DLNA, WiFi, MHL, HbbTV, web browser, PVR recording, Timeshift, UHD upscaling, UHD dimming, smart driver, 20W speakers, VESA 400x400, silver, Energy efficiency class A
Code:  WR185p5 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
49 "Samsung UE49KU6452
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Operating system
Operating system
Tizen OS
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
63.97 cm
Depth without stand
5.52 cm
VESA mounting
400×400
Colour
Colour
Silver
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 49 "Samsung UE49KU6452
Accessories for 49 "Samsung UE49KU6452
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 49" Samsung UE49KU6452