49 "Samsung UE49MU6272
4.8 10 ratings
Television SMART LED curved, 123cm, 4K Ultra HD, HDR, PQI 1400 (50Hz), Pur Color panel, 4K Ultra HD Dimming, DVB-T2 / S2 / C, H.265 / HEVC, 3x HDMI, 2x USB, , WiFi, DLNA, HbbTV 1.5, web browser, pairing with BLE mobile, game mode, Steam Link, Music Shazam, USB Recording, Smart Driver, Tizen, VESA 400x400, Repro 20W, Black, A
Code:  WR184k1 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
49 "Samsung UE49MU6272
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
65 cm
Depth without stand
11.91 cm
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Questions and answers: 49 "Samsung UE49MU6272
Accessories for 49 "Samsung UE49MU6272
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 49" Samsung UE49MU6272
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 49" Samsung UE49MU6272
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 49" Samsung UE49MU6272