49 "Samsung UE49MU6472
4.6 15 ratings
Television SMART LED, 123cm, 4K Ultra HD, HDR, PQI 1600 (50Hz), Active Crystal Color, Supreme 4K Ultra HD Dimming, DVB-T2 / S2 / C, H.265 / HEVC, 3x HDMI, 2x USB, , WiFi, DLNA, HbbTV 1.5, web browser, pairing with BLE mobile, game mode, Steam Link, Music Shazam, USB Recording, Smart Controller, Tizen, VESA 400x400, Repro 20W, Dark Titanium, A
Code:  WR184k4 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
49 "Samsung UE49MU6472
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
63.87 cm
Depth without stand
5.48 cm
Colour
Colour
Grey
More Specifications
Note:
Questions and answers: 49 "Samsung UE49MU6472
Accessories for 49 "Samsung UE49MU6472
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 49" Samsung UE49MU6472
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 49" Samsung UE49MU6472
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 49" Samsung UE49MU6472