50 "LG 50UK6300MLB
4.8 33 ratings
Television SMART LED, 125cm, 4K Ultra HD, 4K Active HDR, True Motion 100 (50Hz), Direct LED, DVB-T2 / S2 / C, H.265 / HEVC, 3x HDMI, 2x USB, CI +, LAN, WiFi , Bluetooth, HbbTV, Miracast, WiDi, Web Browser, Magic Mobile Connection, USB Recording, WebOS Smart TV, TV Control Voice (Requires Magic Driver), VESA, Repro 20W, A
Code:  WK607k9b Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
50 "LG 50UK6300MLB
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
webOS
Application
Global applications
NETFLIX, YouTube
Czech apps
Telly
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, Miracast, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
66.3 cm
Depth without stand
8.79 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 50 "LG 50UK6300MLB
Accessories for 50 "LG 50UK6300MLB
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50UK6300MLB
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" LG 50UK6300MLB
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50UK6300MLB
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" LG 50UK6300MLB