50" LG 50UR80006
5 2 ratings
Television - SMART LED, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz, Direct LED, HDR10,, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, HbbTV, Apple Airplay 2, webOS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), F
Code:  WK612d01fa1 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
50" LG 50UR80006
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
65 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
99 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
65 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
99 kWh/1000h
G
Standby consumption
0.5 W
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Colour depth
8 bit
webOS
Model year
Model year
2023
Application
Czech apps
Vodafone TV
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, WiFi
Height without stand
65.1 cm
Depth without stand
5.71 cm
VESA mounting
200×200
Black
Audio
Speaker performance
20 W
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" LG 50UR80006
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50UR80006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" LG 50UR80006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50UR80006