50" LG 50UR8100
5 2 ratings
Television - SMART LED, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct LED, HDR10 and HLG,, 3× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, game mode, voice control, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, webOS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), Dolby Digital AC4 and Dolby Digital AC3, F
Code:  WK612d01fa2 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
50" LG 50UR8100
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
65 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
99 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
65 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
99 kWh/1000h
G
Standby consumption
0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
webOS
Model year
Model year
2023
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, NETFLIX
Czech apps
Oneplay, Vodafone TV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions
Voice control
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 5
Height without stand
65.1 cm
Depth without stand
5.71 cm
Base width / leg spacing
73.9 cm
VESA mounting
200×200
Black
Audio
Speaker performance
20 W
Audio formats
Dolby Digital AC3, Dolby Digital AC4
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" LG 50UR8100
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50UR8100
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" LG 50UR8100
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50UR8100
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" LG 50UR8100