50" LG 50UT80006
Television - SMART LED, 127cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), HDR10 and HLG, local dimming,, 3× HDMI, 2× USB, CI+, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, HbbTV 2,0, game mode, voice control, Google Assistant, Amazon Alexa, webOS, VESA 200×200, 20 W speaker(s), F
Code:  WK617ba Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
50" LG 50UT80006
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
65 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
99 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
65 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
99 kWh/1000h
G
Standby consumption
0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Screen surface
Matte
Maximum brightness
400 nt
Colour depth
10 bit
webOS
Model year
Model year
2022
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Disney+, Facebook, NETFLIX, Rakuten TV, Twitch, YouTube
Czech apps
Oneplay
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit, Google Assistant
TV functions
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, Miracast, WiFi
Height without stand
65.1 cm
Depth without stand
5.77 cm
Black
Audio
Speaker performance
20 W
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 50" LG 50UT80006
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50UT80006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" LG 50UT80006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50UT80006