50" Samsung UE50TU7002
Television - SMART LED, 125cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), HDR10+ and HLG,, 2× HDMI, 1× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, HbbTV, game mode, Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, Tizen OS, VESA 200×200 mm, 20W speaker(s), Dolby Digital Plus, A
Code:  WR179c0 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
50" Samsung UE50TU7002
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Operating system
Operating system
Tizen OS
Model year
Model year
2020
Application
Global applications
HBO Max
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Dimensions and weight
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Audio
Audio formats
Dolby Digital Plus (E-AC-3)
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 50" Samsung UE50TU7002
Accessories for 50" Samsung UE50TU7002
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Samsung UE50TU7002
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Samsung UE50TU7002