50" Thomson 50QG7C14
- 3 roky záruky
4.5 16 ratings
Television - SMART QLED, 127cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Direct, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, WiFi, Bluetooth, Google Assistant, Google TV, VESA 200×200, 20 W speaker(s), Dolby Atmos, F
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 276,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
50" Thomson 50QG7C14 11,990,- In stock 3 pcs
Buy
50" Thomson 50QG7C14
Specifications
Compare
Diagonal
50 " (127 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
50 " (127 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
QLED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
Google TV
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Disney+, NETFLIX, Spotify, YouTube
Czech apps
Oneplay
Voice assistant compatibility
Google Assistant
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
Audio-video connectors
HDMI 2.0, HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Data and system connectors
LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
3 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
111 cm
TV height
68 cm
TV depth
28 cm
TV weight
13 kg
Height without stand
64 cm
Depth without stand
8 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
20 W
Audio formats
Dolby Atmos
Package contents
Control in package
Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
64 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
65 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
F
More Specifications
Note:
Variants 50" Thomson 50QG7C14: