55" LG 55LH6047
5 2 ratings
Television - SMART LED, 139 cm screen size, Full HD 1920x1080, 900 PMI, DVB-S2 / T2 / C, H.265 / HEVC codec, WebOS 3.0, 3x HDMI, 2x USB, headphone output, CI, LAN, DLNA, WiFi Miracast WiDi , web browser, Netflix, PVR recording, edge LED panel, 20W speakers, VESA 300x300, Energy efficiency class A ++
Code:  WK608n4 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55" LG 55LH6047
Specifications
Display resolution
1920 × 1080 Mpx
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Operating system
Operating system
webOS
Application
Czech apps
Telly
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
72 cm
Depth without stand
4.15 cm
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 55" LG 55LH6047
Accessories for 55" LG 55LH6047
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" LG 55LH6047