55" Panasonic TV-55W85BEZ
1.0 1 rating
Television - SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HDR10+, Dolby Vision and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, game mode, voice control, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, VESA 200×200, 20 W speaker(s), Dolby Atmos, E
55" Panasonic TV-55W85BEZ
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
64 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
124 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
1 W
Energy specifications
E
Energy consumption in SDR mode
64 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
124 kWh/1000h
G
Standby consumption
1 W
Maximum power consumption
124 W
Typical power consumption
64 W
Screen size and resolution
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
LED
Operating system
Operating system
Custom OS
Interface Language
Czech, English, German, Hungarian, Slovak
Model year
Model year
2025
Application
Czech apps
LepšíTV, SledováníTV
Slovak apps
SledováníTV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions
Voice control
Gaming features
AMD FreeSync Premium, GAME MODE, Ideal for PlayStation 5, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Audio-video connectors
HDMI 2.0, HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.1 ports
2 ×
Number of HDMI 2.0 ports
1 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
CI+
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
122.7 cm
TV height
75.3 cm
TV depth
23 cm
TV weight
14.3 kg
Height without stand
70.9 cm
Depth without stand
6.6 cm
Base width / leg spacing
44 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Panasonic TV-55W85BEZ
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TV-55W85BEZ
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TV-55W85BEZ
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Panasonic TV-55W85BEZ