55" Samsung QE55S92C
5 4 ratings
Television - SMART OLED, 139cm, 4K Ultra HD, 144Hz, HDR10+ and HLG,, 4× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, HbbTV 2,0,3, game mode, voice control, Ambilight, Tizen OS, VESA 300×200, 40 W speaker(s), Dolby Atmos and Dolby Digital Plus, G
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55" Samsung QE55S92C
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
82 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
134 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
82 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
134 kWh/1000h
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
310 W
Typical power consumption
82 W
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen surface
Anti-Glare
Model year
2023
Application
Czech apps
Vodafone TV
Voice assistant compatibility
Bixby
TV functions
Gaming features
AMD FreeSync Premium, GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
WiFi standards
WiFi 5
Height without stand
70.86 cm
Depth without stand
3.99 cm
Base width / leg spacing
36.6 cm
VESA mounting
300×200
Colour
Colour
Silver
Note:
Questions and answers: 55" Samsung QE55S92C
Accessories for 55" Samsung QE55S92C
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Samsung QE55S92C
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Samsung QE55S92C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Samsung QE55S92C
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Samsung QE55S92C