55 "Samsung UE55KU6072
4.9 13 ratings
Television 4K SMART LED 138 cm screen size, 4K Ultra HD 3840x2160, PQI 1300 (50Hz), HDR Pro, DVB-S2 / T2 / C, H.265 / HEVC codec Tizen OS 3x HDMI, 2x USB, CI +, LAN, DLNA WiFi, MHL, HbbTV, web browser, PVR recording, Timeshift, UHD upscaling, UHD dimming, 20W speakers, VESA 400x400, Energy efficiency class A
Code:  WR185t5 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55 "Samsung UE55KU6072
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Height without stand
71.84 cm
Depth without stand
6.32 cm
Colour
Black
Questions and answers: 55 "Samsung UE55KU6072
Accessories for 55 "Samsung UE55KU6072
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Samsung UE55KU6072