55 "Samsung UE55MU7042
5 1 rating
Television SMART LED, 138cm, 4K Ultra HD, 10-bit, HDR 1000, PQI 2400 (100Hz), Active Crystal Color, Precision Black, Supreme 4K Ultra HD Dimming, DVB-T2 / S2 / C, H.265 / HEVC , 4x HDMI, 3x USB, CI +, LAN WiFi, DLNA, HbbTV 1.5, web browser, pairing with BLE mobile, game mode, Steam Link, Music Shazam, USB Recording, Smart Driver, Tizen, VESA 400x400, 40W, , A
Code:  WR184s8 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55 "Samsung UE55MU7042
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Backlight
Edge
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Backlight
Edge
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
4 ×
Height without stand
71.1 cm
Depth without stand
5.5 cm
More Specifications
Note:
Questions and answers: 55 "Samsung UE55MU7042
Accessories for 55 "Samsung UE55MU7042
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Samsung UE55MU7042
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Samsung UE55MU7042
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Samsung UE55MU7042
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Samsung UE55MU7042