55" Samsung UE55RU7022
4.4 3 ratings
Television - SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, PQI 1400 (50Hz), Direct LED, HDR10,, 3× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, game mode, Netflix, HBO GO, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 200×200 mm, 20W speaker(s), A
Code:  WR180g0 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55" Samsung UE55RU7022
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
Tizen OS
Model year
Model year
2019
Application
Global applications
Apple TV, HBO Max, NETFLIX
Slovak apps
O2 TV
TV functions
Multimedia features
Hotel Mode, Playback from USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Dimensions and weight
Height without stand
71.42 cm
Depth without stand
5.87 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 55" Samsung UE55RU7022
Accessories for 55" Samsung UE55RU7022
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Samsung UE55RU7022
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Samsung UE55RU7022