55 '' Sencor SLE 55US400TCS
5 1 rating
Television - SMART LED, 140cm, 4K Ultra HD, 50Hz, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, CI+, USB recording, LAN, WiFi, HbbTV, Netflix, VESA 200×200 mm, 16W speaker(s), A
Code:  WS544q Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55 '' Sencor SLE 55US400TCS
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Operating system
Custom OS
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Operating system
Custom OS
Application
Global applications
NETFLIX, YouTube
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Connectivity
Wireless connection
DLNA, WiFi
Height without stand
71.1 cm
Depth without stand
9 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
More Specifications
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Note:
Questions and answers: 55 '' Sencor SLE 55US400TCS
Accessories for 55 '' Sencor SLE 55US400TCS
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Sencor SLE 55US400TCS
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Sencor SLE 55US400TCS
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Sencor SLE 55US400TCS