55" UD 55QGU7210S
4.6 5 ratings
Television - Google TV, QLED, 139cm, 4K Ultra HD, 50/60 Hz, HDR10+, Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, 3× HDMI, 2× USB, CI+, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, voice control, Google Assistant, VESA 200×200, 20 W repro, Dolby Atmos, Dolby Digital Plus, AirPlay, MEMC technology, en. Class G
Code:  UDtv02b Product Fiche
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55" UD 55QGU7210S
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Typical power consumption
160 W
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Energy specifications
G
Typical power consumption
160 W
Screen size and resolution
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Maximum brightness
330 nt
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Disney+, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Oneplay
Slovak apps
O2 TV
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
70.9 cm
Depth without stand
8.9 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
10 W
Audio formats
Dolby Atmos, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 55" UD 55QGU7210S
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" UD 55QGU7210S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" UD 55QGU7210S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" UD 55QGU7210S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" UD 55QGU7210S