65" Metz 65MUF7000Z
Television - SMART LED, 165cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10 and HLG,, 3× HDMI, 2× USB, CI+, USB recording, Bluetooth, Chromecast, game mode, voice control, Google Assistant, Google TV, VESA 400×200, 24 W speaker(s), Dolby Digital and Dolby Digital Plus, F
Installment calculator 4,9%  interest from 322,- monthly
65" Metz 65MUF7000Z 13,990,- Ordered on request
Buy
65" Metz 65MUF7000Z
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Maximum brightness
270 nt
Operating system
Operating system
Google TV
Interface Language
Czech, English, Hungarian, Slovak
Czech apps
AntikTV, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly
Slovak apps
AntikTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Voice assistant compatibility
Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
SMART functions
ECO mode, Voice control
Gaming features
GAME MODE, Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, Chromecast
Audio-video connectors
HDMI 2.1
Data and system connectors
CI+, LAN (RJ-45), USB
TV height
91.5 cm
TV depth
27.2 cm
TV weight
14.3 kg
Height without stand
83.8 cm
Depth without stand
9.2 cm
Package contents
Removable stand
Energy consumption in SDR mode
102 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
150 kWh/1000h
More Specifications
Metz Consumer Electronics GmbH Ohmstraße 55, D-90513 Zirndorf
Note:
Variants 65" Metz 65MUF7000Z: