65" Panasonic TV-65W95BEG
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Dolby Vision IQ and HDR10+ Adaptive, local dimming, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, CI+, USB recording, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, HbbTV, game mode, voice control, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, VESA 400×300, 50 W speaker(s), Dolby Atmos, F
65" Panasonic TV-65W95BEG
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
102 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
250 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
1 W
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
102 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
250 kWh/1000h
G
Standby consumption
1 W
Maximum power consumption
250 W
Typical power consumption
102 W
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz