65" Panasonic TX-65LZ800E
4.5 7 ratings
Television - SMART OLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz, HDR10, HDR10+, HLG and Dolby Vision IQ, dual tuner, 4× HDMI, 3× USB, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, voice control, Amazon Alexa, My Home Screen, VESA 300×300, Dolby Atmos and Surround sound, G
Code:  WX244s8t2a2a Product Fiche Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
65" Panasonic TX-65LZ800E
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
103 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
127 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Maximum power consumption
127 kW
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
103 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
127 kWh/1000h
Maximum power consumption
127 kW
Typical power consumption
103 kW
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
OLED
Operating system
Operating system
My Home Screen
Model year
Model year
2022
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Disney+, NETFLIX, YouTube
Slovak apps
Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, Chromecast, WiFi
Total number of HDMI ports
4 ×
Dimensions and weight
Height without stand
83.5 cm
Depth without stand
6.9 cm
Base width / leg spacing
40 cm
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
Audio
Audio formats
Dolby Atmos
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 65" Panasonic TX-65LZ800E
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Panasonic TX-65LZ800E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Panasonic TX-65LZ800E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Panasonic TX-65LZ800E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Panasonic TX-65LZ800E