65 "Samsung UE65KS8002
5 1 rating
Television SMART 4K LED screen size of 163 cm, 4K Ultra HD 3840x2160, 2300 PQI (100Hz), DVB-T2 / S2 / C, H.265 / HEVC, 4x HDMI, 3x USB, CI +, LAN, WiFi, DLNA, MHL, HbbTV, web browser, OS Tizen, Energy efficiency class A
Code:  WR185y3 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
65 "Samsung UE65KS8002
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Edge
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
QLED
Backlight
Edge
Operating system
Operating system
Tizen OS
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
4 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
83.58 cm
Depth without stand
4.08 cm
Colour
Colour
Silver
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 65 "Samsung UE65KS8002
Accessories for 65 "Samsung UE65KS8002
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung UE65KS8002