65" Samsung UE65RU7022
4.0 1 rating
Television - SMART LED, 164cm, 4K Ultra HD, PQI 1400 (50Hz), Direct LED, HDR10+,, 3× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, HbbTV 1,5, game mode, Netflix, HBO GO, Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 400×400 mm, 20W speaker(s), A+
Code:  WR180j01 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
65" Samsung UE65RU7022
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Tizen OS
Model year
Model year
2019
Application
Global applications
HBO Max, NETFLIX
Slovak apps
O2 TV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Hotel Mode, Playback from USB
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Dimensions and weight
Height without stand
83.73 cm
Depth without stand
5.91 cm
VESA mounting
400×400
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 65" Samsung UE65RU7022
Accessories for 65" Samsung UE65RU7022
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung UE65RU7022
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung UE65RU7022