70" Samsung UE70RU7022
5 2 ratings
Television - SMART LED, 177cm, 4K Ultra HD, PQI 1400 (50Hz), Direct LED, HDR10+,, 3× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, game mode, Netflix, HBO GO, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 400×300 mm, 20W speaker(s), A+
Code:  WR180l01 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
70" Samsung UE70RU7022
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
Tizen OS
Model year
Model year
2019
Application
Global applications
Apple TV, HBO Max, NETFLIX
Slovak apps
O2 TV
TV functions
Multimedia features
Hotel Mode, Playback from USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Dimensions and weight
Height without stand
87.79 cm
Depth without stand
5.99 cm
VESA mounting
400×300
Colour
Colour
Black
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 70" Samsung UE70RU7022
Accessories for 70" Samsung UE70RU7022
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 70" Samsung UE70RU7022
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 70" Samsung UE70RU7022
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 70" Samsung UE70RU7022
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 70" Samsung UE70RU7022