70" Samsung UE70TU7102
Television - SMART LED, 177cm, 4K Ultra HD, PQI 2000 (50Hz), HDR10+,, 2× HDMI, 1× USB, WiFi, DLNA, HbbTV 2,0, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 400×300, 20W speaker(s), G
Code:  WR179f1 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
70" Samsung UE70TU7102
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
161 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
217 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
161 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
217 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Model year
2020
TV functions
Multimedia features
Playback from USB
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
2 ×
Dimensions and weight
Height without stand
87.4 cm
Depth without stand
5.95 cm
VESA mounting
400×300
Colour
Colour
Silver
Questions and answers: 70" Samsung UE70TU7102
Accessories for 70" Samsung UE70TU7102
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 70" Samsung UE70TU7102
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 70" Samsung UE70TU7102
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 70" Samsung UE70TU7102
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 70" Samsung UE70TU7102