75" Samsung UE75TU8002
Television - SMART LED, 189cm, 4K Ultra HD, PQI 2100 (50Hz),, 3× HDMI, 2× USB, WiFi, Bluetooth, DLNA, HbbTV 2,0, game mode, Netflix, HBO GO, Steam Link, Voyo, Apple Airplay 2, mobile device pairing, Tizen OS, VESA 400×300, 20W speaker(s), G
Code:  WR179f5 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
75" Samsung UE75TU8002
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
160 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
208 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
160 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
208 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Edge
Model year
2020
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Dimensions and weight
Height without stand
95.82 cm
Depth without stand
5.99 cm
VESA mounting
400×300
Black
Package contents
Control in package
Classic
Questions and answers: 75" Samsung UE75TU8002
Accessories for 75" Samsung UE75TU8002
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung UE75TU8002
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75TU8002
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Samsung UE75TU8002
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Samsung UE75TU8002