77" Panasonic TV-77Z93AEG
Television - SMART OLED, 195cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HDR10+ and Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, CI+, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, Chromecast, game mode, voice control, Amazon Alexa, VESA 400×300, Dolby Atmos, G
Code:  WX244u7a3b Product Fiche Producer's Website:
77" Panasonic TV-77Z93AEG
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
147 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
230 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
147 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
230 kWh/1000h
Screen size and resolution
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Technology
OLED
Screen surface
Matte
Operating system
Operating system
Custom OS
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Czech apps
SledováníTV, Vodafone TV
Slovak apps
SledováníTV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Gaming features
AMD FreeSync Premium, GAME MODE, Nvidia G-SYNC, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, Chromecast, WiFi
Total number of HDMI ports
4 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
105 cm
Base width / leg spacing
50 cm
VESA mounting
400×300
Colour
Colour
Black
Audio
Audio formats
Dolby Atmos
Package contents
Control in package
Smart with voice control
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 77" Panasonic TV-77Z93AEG