82 "Samsung UE82MU7002
Television SMART LED, 205cm, 4K Ultra HD, Dynamic Crystal Color, 10-bit, HDR 1000 dynamic, PQI 2300 (100Hz), Supreme 4K Ultra HD Dimming, DVB-T2 / S2 / C, H.265 / HEVC HDMI, 3x USB, CI +, LAN WiFi, DLNA, HbbTV 1.5, web browser, pairing with BLE mobile, Steam Link, voice control (En), USB recording, Timeshift, Smart driver TM1750, Tizen, VESA, 2.1 repro 40W, A
Code:  WR184y2 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
82 "Samsung UE82MU7002
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
LED
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
LED
Operating system
Operating system
Tizen OS
Application
Global applications
YouTube
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Gaming features
GAME MODE
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
4 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
105.4 cm
Depth without stand
6.18 cm
VESA mounting
600×400
Colour
Colour
Silver
More Specifications
Note:
Questions and answers: 82 "Samsung UE82MU7002
Accessories for 82 "Samsung UE82MU7002
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 82" Samsung UE82MU7002
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 82" Samsung UE82MU7002
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 82" Samsung UE82MU7002